Схема на Нео TV2121TX

Re: Схема на Нео TV2121TX

от takiev » Вто Фев 26, 2013 12:39 am

Ама нали човека каза ,че ще го реставрира след 50 години....какво толкова--Ееее качи ви на черешатааа .... ..cheers
-----------------------
Аватар
Регистриран потребител

от lager » Пон Мар 04, 2013 9:21 pm

Към "Заинтересованите и Помагачите": Ако не сте знаели до този момент, то от тук натам знайте от мен , че шаси BSC7.8230.931-A e надарено от конструкторите си със способноста да унищожава кинескопи- при определени обстоятелства, които не могат - поне според мен да се случат при никакъв друг модел -просто може да се използва за разфасоване на кинескопи. Какви са ОБСТОЯТЕЛСТВАТА може да научите от личен опит или от специалистите на Роял електроникс.
Регистриран потребител

от Щирлиц » Пон Мар 04, 2013 9:41 pm

Съгласен съм с написаното . Но няма ли да е по добре да ни кажешот кое нещо гори кинескопа та когато ремонтираме телевизор с такова шаси да си отваряме очите много и да не допускаме такава грешка. (coco17)
Синджира си идва а козата я няма....

Изображение
Аватар
Регистриран потребител

от lager » Пон Мар 04, 2013 9:52 pm

Не сте разбрали съвсем точно това , което съм написал- кинескопа се отрязва като с елмаз точно под широката част на отклонителната система! Може да повярвате само когато ви се случи за втори път. НЕО и КиК могат да кандидатсват за патент.
Регистриран потребител

от Щирлиц » Пон Мар 04, 2013 9:56 pm

Това нещо го има при други шасита .Още преди петнайсет години сме го виждали тоя дефект.А обясниха ли ти кое нещо я режи шийката като с лазер. (coco19)

Изображение
Аватар
Регистриран потребител

от zapad » Пон Мар 04, 2013 11:00 pm

Това става когато на изхода на вертикалната бобина се появи право напрежение, но точно обяснение нямам
Аватар
Регистриран потребител

от lager » Вто Мар 05, 2013 12:18 am

Обяснението е доста сложно, аз все още го нямам и се чудя дали да го търся със съдействието на Кърлев от Комисия за защита на потребителите или Баркод и вносителите (производителите) на този модел. Но тъй като доколкото знам последните са фалирали и са продали бизнеса на други не знам дали има смисъл. Макар че не познавам лично никой от вас- имам впредвид намесените по случая- ще си позволя да пиша Колегата Zapad има право в своето предположение- причината се "дължала" на проблем в блока за вертикално отклонение- по сведение на мой колега, който е обслужвал гаранционно изделията на въпросната "сериозна " според други участници във форума фирма.Трябвало да се смени интегралната схема на този блок( D78040)и всички електролити около нея- на първо място 2200 микроФ. Само че трябва преди това да си унищожил най- малко 2 кинескопа -сега ги има бол, но навремето струваха стотара- ако не си братовчед или кръщелник на Ванга (бог да я прости). Описвам още веднаж последните събития при мен- включвам, тръгва захранването нормално, светва без картина , има растер разфокусиран с оттенъци като намагнетизиран кинескоп, има управление от бутоните и дистанционно- усеща се смяната на каналите (премигва) .Отиваш отзад за да мериш напрежения, започва някакво искрене, леко невидимо първоначално, само като шум, ако го изключиш в този момент- печелиш кинескоп, ако остане включен в един следващ момент светва електроженът вътре в тръбата и докато го изключиш шийката на кинескопа е отрязана.Към това обяснение мога да добавя още , че всички елементи - имам впредвид активни- са китайски,и според мен това е основната причина.
Регистриран потребител

от Щирлиц » Вто Мар 05, 2013 12:33 am

Това че екрана е светнал бяло разфокусирано е че е била дефектна вертикалната схема TDA78040.Лъча е избягал горе и от там осветява екрана . Ако си го бил изключил веднага то кинескопа ще си е останал здрав. Минали са доста телевизори с такова шаси и при останалите колеги но не са се оплаквали.Така ,че не бива да се вини шасито. (coco12)

Изображение
Аватар
Регистриран потребител

от lager » Вто Мар 05, 2013 12:43 am

Добре ,аз съм неук , а собственика на телевизора какъв трябва да бъде-екстрасенс?
Регистриран потребител

от Щирлиц » Вто Мар 05, 2013 12:48 am

Уф, пак не ме разбра.Да ,имало е такива случаи на отрязване на шийката . Никой не спори .Но това са много редки случай и не може да се говори, че това шаси масово унищожава кинескопите .Това исках да кажа. (coco12)

Изображение
Аватар
Регистриран потребител

ПредишнаСледваща