Ретромузеум.нет или ,,Кафевия сайт" - кой кого?

Проучване на общественото мнение

Кой от двата сайта предпочитате?

Ретромузеум.нет
8
35%
,,Кафевия сайт"
7
30%
Харесвам и двата
6
26%
Не харесвам нито един от тях
2
9%

Общо гласове : 23

Re: Ретромузеум.нет или ,,Кафевия сайт" - кой кого?

от mityo krika » Вто Яну 08, 2013 12:17 am

Абе знам ли и аз...
Наистина,за много неща можеби съм малък още.Не знам.Факт е че и тук и там ми е приятно да влизам,просто тук съм и част от екипа.Пък и нашия форум се пак е по-многолюден-факт е.
Аватар
Заинтересован
Заинтересован

от simo_ » Вто Яну 08, 2013 4:43 pm

Не знам за какви многобройни покани говориш? На мен лично ми беше изпратена една покана на ЛС за новия форум сандъците и това беше.
Регистриран потребител

от simo_ » Вто Яну 08, 2013 5:01 pm

На мен съвестта ми е чиста и ще ти кажа, че получих само една покана от пичагата и никой друг!
Регистриран потребител

от UBL1 » Вто Яну 08, 2013 7:59 pm

аз също получих една покана и това е до там бяха с поканите
Регистриран потребител

от radko » Вто Яну 08, 2013 9:44 pm

Аз например не съм получил нито един мейл-покана за "кафявия" форум, а само едно лично съобщение в стария форум, не помня от кого беше.
А за ретромузеума получих два мейла - покани, един мейл с пояснение как да копирам и прехвърлям темите си, и едно лично съобщение в стария форум.
Мисля, че никак не е добре да се създава вражда между двата форума - все пак потребителите в по-голямата си част са едни и същи.
За обединение мисля, че не може да става въпрос изобщо. Нека всеки от форумите покаже своята жизнеспособност (засега и двата форума са на добро ниво). Но това да става при благородна конкуренция, а не с мерене на п..ки
Вижте как е с форумите на НБС-СЕБТ и Ешоп - на това в единия форум да цитираш тема от другия форум никога не се гледа с лошо око.
Аватар
Регистриран потребител

от radko » Сря Яну 09, 2013 11:10 am

Написах в търсачката на кафявия форум "egoiz", и излязоха 2 теми, от които едната е препечатка на тема от стария форум, а в другата се обяснява някакъв ваш конфликт, започнал във стария форум.
Още веднъж, моето мнение е да не се създава напрежение между двата форума.
Аватар
Регистриран потребител

от Антон Оруш » Сря Яну 09, 2013 2:34 pm

radko написа:Вижте как е с форумите на НБС-СЕБТ и Ешоп - на това в единия форум да цитираш тема от другия форум никога не се гледа с лошо око.

НБС-СЕБТ е друга работа. Те и Ешопа не са конкуренция, НБС-то са строго специализиран браншови форум, тип Тийчър.бг или фермерските форуми. Дори регистрацията в НБС-СЕБТ не е изцяло отворена - изисква се да се отговори на някои въпроси от областта на електрониката. Именно за да се обезпечи приемането във форума само на хора с поне минимум познания в областта на електрониката.
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

от integrall » Сря Яну 09, 2013 2:53 pm

radko написа:Вижте как е с форумите на НБС-СЕБТ и Ешоп - на това в единия форум да цитираш тема от другия форум никога не се гледа с лошо око.

Само не ни давай за пример форума на ешопите!

Някакъв модератор там ме изгони от форума, защото го попитах на лични "Добре ли е?",
след като ми предложи да закупя този за скромната сума от 670 лева с предварително заплащане и чакане от три месеца!

Хубави хора са там! :)
Аватар
Регистриран потребител

от radko » Сря Яну 09, 2013 3:11 pm

Друго имах предвид, ама ... здраве да е!
Аватар
Регистриран потребител

от Yassen » Пон Яну 14, 2013 10:44 pm

И този и другия форум са посещаеми. Този е по-размит, по-широкообхватен. Другия е по-профилиран, насочен е предимно към ретро електрониката. Логично е да бъде посещаван повече от технически грамотни хора обичащи старата електроника. Като гледам ориентацията на този тук е с цел да събере под един покрив хора харесващи всякакви антикварни неща: от шапката на Напалеон до вретеното на Баба Тонка :)

Обединение няма смисъл да има: повече форуми, повече информация, тематики... За всички е по-добре.

"Кафевия" както го наричате според мен определено е по-професионално направен, на по-добра платформа. Тук се използва остаряла морално платформа.
Аватар
Регистриран потребител

ПредишнаСледваща