Христо Ботев

Христо Ботев

от Кирил » Чет Юни 06, 2013 2:01 am

Това е първото ми лампово радио, което запазих и реших да освежа, допуснах грешки, които се надявам да не правя за напред..
Така изглеждаше като го взех, от колега тук (не му помня ника).

Изображение
Изображение
Като цяло не беше в много лошо състояние, но нещо тия цветове не ми харесаха.

Бях решил да го правя махагон, но това беше кофти идеа, наложи се 2-ри път сваляне на лака и се протърка на места фурнира.. за в бъдеще ще бъда по-внимателен.

Шасито:
Изображение
Изображение
Изображение

Кутията:
Изображение

Тук вече кутията е лакирана с безцветен лак на водна основа, нямам снимки с махагоновия лак..
Изображение
Изображение

Вижда се протъркването което се получи на места поради шлайфането на махагоновия лак, който беше ацетонов или както там се води.. (coco14)

Сглобеното радио. Плата го смених с ленен плат намерен из шкафовете. Стария го изпрах и се сви и разнищи.. (coco17)
Изображение
Изображение

Снимка отзад със свален капак.
Изображение

Снимка с капак.
Изображение

Ако желаете да видите повече снимки http://kddd.snimka.bg/radio-amateur/rad ... 7.30682535
Приемам критики и др.. все пак това е първият ми опит. (coco55)
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

Re: Христо Ботев

от Кирил » Чет Юни 06, 2013 2:16 am

Скоро ще пусна и една тема за Мелодията 2, която чака сглобяване. При нея мисля че се получи по-добре, не се наложи смяна на плата, понеже оригиналния е в добър вид. А така някакси ми харесва с белия плат го бях видял от един човек във VW форума. Мисля да си поръчам надпис Хр.Ботев от един човек занимаващ се с дърворезба, остава и да измисля нещо за лайсните на Ботевчето, мисля да пробвам с месингова тел.
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от The King » Съб Юни 08, 2013 12:29 am

Радва окото - станал е хубав.Мога да ти дам емблема но е пластмасова.Според мен не е от радио а от нещо друго,но пък пак си пише христо ботев
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Съб Юни 08, 2013 2:25 am

На тоя ботев имаше част от надписа и мисля че беше пластмасов кафяв. От къде си The King?
Аватар
Регистриран потребител

от The King » Съб Юни 08, 2013 10:54 pm

Ще ти изпратя надписа до София по егоиза.В понеделник може да си го вземеш
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Съб Юни 08, 2013 11:47 pm

Но аз не съм от София
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Нед Юни 09, 2013 9:09 am

Добре, мерси! (coco2)
Аватар
Регистриран потребител

от dimi » Нед Юни 09, 2013 2:50 pm

Искам да помогна при реставрация на дървените кутии на радиоприемниците. В лабораторията имахме и дърводелец, който се грижеше за външния вид на изделията, които изработвахме. Лака се сваля само с цикла, която е добре заострена и вимателно. После се нанася лаковото покритие. С шкурка се замазват порите на дървесината. Пробвайте. Става като ново изделие. То и така се работеше в тези времена.
Успех.
Регистриран потребител

от deniz5612 » Нед Юни 09, 2013 3:04 pm

Кирил написа:Скоро ще пусна и една тема за Мелодията 2, която чака сглобяване. При нея мисля че се получи по-добре, не се наложи смяна на плата, понеже оригиналния е в добър вид. А така някакси ми харесва с белия плат го бях видял от един човек във VW форума. Мисля да си поръчам надпис Хр.Ботев от един човек занимаващ се с дърворезба, остава и да измисля нещо за лайсните на Ботевчето, мисля да пробвам с месингова тел.

Лайсните от рекордоман , къде месинг там и мед ! Опъваш , сваляш изолацията , полагаш по канала , завиваш отзад и става кукла Cheershappy
Хубаво би било чак тогава да положиш лака , така няма да се окисляват лайсните (coco64)
тел.0889224117
skipe - Deniz 5612
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Нед Юни 09, 2013 3:17 pm

За напред ще имам на предвид вашите съвети, Ботевче-то може след време да го пипна пак с нов фурнир.. Само пари и време да има. cheers
Аватар
Регистриран потребител

Следваща