МЕНТЕТА РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ

Модератор: Фишев

Re: МЕНТЕТА РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ

от zapad » Пет Авг 22, 2014 2:26 pm

Ти си връзкар, и на тебе дава от Убавите
Аватар
Регистриран потребител

от peppone1 » Нед Окт 12, 2014 10:27 pm

GogoWolf написа:Мале аз да чукна на дърво,все от там пазарувам и до сега не съм имал проблем icon_eek

Е, има време... Последно попаднах на един терморезистор за размагнитване 27M270, който между трите извода отчита съпротивление 30 ома и добре че не го сложих на телевизора, щеше да изгърми.
Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.
Аватар
Регистриран потребител

от galiani » Нед Окт 12, 2014 11:29 pm

peppone1 написа:
GogoWolf написа:Мале аз да чукна на дърво,все от там пазарувам и до сега не съм имал проблем icon_eek

Е, има време... Последно попаднах на един терморезистор за размагнитване 27M270, който между трите извода отчита съпротивление 30 ома и добре че не го сложих на телевизора, щеше да изгърми.

Ако ти е за пръв път да се стопят дирите на изделието от ментак чарк добре,ама ако е за пореден то тогава се замисли от кой магазин да пазариш!Аз например от Елимекса не си купувам нищо ,обаче оня ден се подлъгах и си взех някакъв поялник 5 волтов за ЮСБто на лапнитопа и се оказах поредния шаран.Първо не тръгваше изобщо,след 20 минути се е включил сам и стопи собствения си корпус.Добре че не направи други поразий
Никой не е по голям от хляба
Аватар
Регистриран потребител

от chavdar68 » Нед Окт 12, 2014 11:33 pm

Не зная по вашите градове Елимекса как е , аз от Търновския купувам само текстилна лента, а и едни карамелени бонбонки има ......за нервни клиенти, ако е дълга опашката и се чака много, та влизал съм и заради бонбона, ей така да не съм капо
Аватар
Регистриран потребител

от pamporov » Пон Окт 13, 2014 9:47 am

ама и опашки ли има... icon_lol
Регистриран потребител

от chavdar68 » Пон Окт 13, 2014 11:27 am

Оф, и питаш .... ако знаеш какви екземпляри се намират.Преди време имаше един, възрастен, иде в магазина с един уред, изсипват му една шепа транзистори, не помня вече какви бяха и почваше да ги мери и да си подбира 2-3 броя с еднакви параметри .Ей съжалявал съм ги тогава магазинерките .....
Или се появи някакъв с едно листче с написани резисторче, кондензаторче, интегрална схемичка , разни други дреболяци и всичко по 1 бройка и висиш и чакаш, а времето кът.
Предлагал съм им в такива ситуации да обслужват първо нас - техниците със сервизи, ама нъцки ..... не можело.
Аватар
Регистриран потребител

от peppone1 » Съб Окт 25, 2014 11:47 pm

Днеска попаднах на поредната интегрална ментак TDA6107JF от Квазера. Като я сложих, предаваше много тъмно, разливаше цветовете и изобщо не можа да построи графиката, на менюто нищо не се разчиташе. С оригиналната работеше нормално, но от време на време се поврежда и дава бял екран. Поисках да я сменя с друга, но продавачката каза, че не давали гаранция, и че аз съм бил единствения, който прави рекламация, после закупих заместител TDA6109Q, но преди да я сложа, видях че има белези от болта и тинол на изводите и се оказа със същия дефект, явно друг клиент преди мен я е върнал, сигурно са били шуро-баджанаци. Преди години ми направи компромис на друга интегрална и тогава я замених за друга, пак отпоявана и въбоще не съм я пробвал, намерих във Викиват оригинална и телевизора заспа. Но сега като ме вижда, че пак правя рекламация, сигурно съм й писнал, то щом има едно менте, ще има и друго и трето и пето. Друг колега каза че до сега не е имал проблеми, а беше по-възрастен мен, па не вярвам да е новобранец. Оказа се че в кинескопа имало пробив от към ускоряващото и фокусировката, и на това се дължи побеляването на екрана, и като ги намаля, едва-едва се вижда много бледа и разфокусирана картина, но такъв симптом с тези две интегрални, за пръв път виждам, все едно гледаш някаква 2- битова телевизионна игра, ако изобщо има такава. После казах на клиентката, да пуска телевизора всеки ден, за няколко часа в продължение на 2-3 седмици, докато изгори този пробив и може да се оправи, аз така оправих друг пробит кинескоп и телевизора до днес си работи идеално, все едно нищо не е било.
Последна промяна peppone1 на Пет Дек 12, 2014 3:21 am, променена общо 3 пъти
Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.
Аватар
Регистриран потребител

от dtmf » Сря Ное 12, 2014 10:46 pm

galiani написа: някакъв поялник 5 волтов за ЮСБто на лапнитопа и се оказах поредния шаран.Първо не тръгваше изобщо,след 20 минути се е включил сам и стопи собствения си корпус.

Той и да работи повече от 5W едва ли ще изкара, не знам дали става и за SMD елементи.
Регистриран потребител

от acimov » Нед Ное 16, 2014 9:12 pm

TDA8358J-Квазер.
Регистриран потребител

от георги стоичков » Пон Ное 17, 2014 11:03 am

acimov написа:TDA8358J-Квазер.

От около година това TDA taм е менте, продавачката ме познава като дългогодишен клиент и последния път като търсих ми каза, че има но не е за мен, последно като търсих такова намерих 2 ра употреба от колега и работата заспа.
Аватар
Регистриран потребител

ПредишнаСледваща