Едропанелно строителство

Информация, теми и документи за историята и бъдещето на архитектурата, проектирането и оразмеряването на сградни конструкции, градоустройството и селищното строителство

Re: Едропанелно строителство

от felicialx » Сря Яну 30, 2013 11:54 pm

Снимките са ценни тук във форума и съответно в темата. Интернет си е отделно. Последната не е от София но това не е от значение защото панелки има в почти всеки град.

Преградните стени около сервизните помещение в повечето ЕПК блокове са изградени точно от този материал споменат по-горе. Според мой източник това са френски блокчета с название или марка "Промонт" или "Промонд". Дали е точно така не мога да гарантирам. (coco2)
Красотата се ражда в мъки
Аватар
Регистриран потребител

от felicialx » Чет Яну 31, 2013 1:57 am

Жилище в което не можеш да забиеш едно пиронче за картина в стената и чуваш съседа от партера когато си мие зъбите, или прави нещо "по-интересно" си е недомислица.
Аватар
Регистриран потребител

от felicialx » Чет Яну 31, 2013 2:33 am

Дааа става много готино (coco47) . Аз не съм живял в панелно жилище, но заради работата съм се нагледал и отвратил от този тип строителство и в човешки и в професионален план. Може да прозвучи крайно и странно, но чувствам дискомфорт в такъв апартамент.

Относно преустройствата на изстрадалите панелки и по-конкретно в частта касаеща усвояването на балконите особено от типа "лоджия", ще споделя убеждението до което достигнах, а именно, че ако въпросните апартаменти бяха проектирани и изпълнени без балкони всички щяха да се чудят как да си направят балкони. (coco47) (coco47)
Аватар
Регистриран потребител

от Антон Оруш » Нед Фев 03, 2013 9:54 pm

Общо взето, българинът винаги си е бил безотговорен човек без уважение към правилата, законите и онова, което казват специалистите. Той и самите тях не ги уважава много, защото за него работа е само физическият труд. ,,Деда ми само строителство е свършил, пък къща на два ката вдигнал". Ето защо прави без страх всякакви реконструкции по сградите. Все мисли, че точно на него белята няма да му се случи. Това, дето казват, че бил грижовен към дома си - ами знаете ли колко мръсни домове съм виждал. И още една характерна черта на българина - винаги се сеща да ,,гаси пожара" тогава, когато е станало твърде късно. Последните земетресения го показаха. То нещо може много време да не е станало, но в един момент става, нали така? Нищо, че Ганьо от всичко разбира - от футбол и жени, през търговия и правене на покриви, до международни отношения, а напоследък и ядрена физика.
При панелките пък най не е хубаво да се правят реконструкции и прекроявания, защото те не са предвидени за такива. Защото са строени в епоха, когато е имало много повече контрол върху всичко, и се е разчитало, че сградата ще остане в това си състояние. За жалост, останаха като наследство на демократурата, а нея пък си я знаем каква е...
1940 ==> 2010 | 1941 ==> 2011 | 1942 ==> 2012 | 1943 ==> 2013 | 1944 ==> 2014 | 1945 ==> 2015...
! ==> КУПУВАМ ВСЯКАКВИ Б Ъ Л Г А Р С К И ТЕЛЕВИЗОРИ И РАДИА <== !
GSM: 0896 625 803
lat. 42° 41'; lon. 23° 18'
DIN, МС/ТС, 1942
1000 Sofia, Bulgaria
Аватар
Site Admin
Site Admin

Предишна